Nehezen lehet bárki annyira okos, hogy lenyomja a gigacégek okosgyárait
A legokosabb gyártók a világ ismert vállalataihoz tartoznak, ami érthető a hatalmas beruházási költségek miatt. Mindenesetre a haszon több szempontból is kecsegtető.
A legokosabb gyártók a világ ismert vállalataihoz tartoznak, ami érthető a hatalmas beruházási költségek miatt. Mindenesetre a haszon több szempontból is kecsegtető.
Az érettebb digitális gondolkodású vállalatok már felismerték, hogy az adatközponti szolgáltatás már nem csak a nagyobb cégek kiváltsága. A Telekom szakértőjével, Olejnyik Zsanett szenior szolgáltatás portfóliómenedzserrel beszélgettünk arról, milyen előnyei vannak – legyen szó bármilyen méretű cégről – ha a helyben üzemeltetett hardver helyett egy kiszervezett adatközponti szolgáltatást vesz valaki igénybe.
A technológia a mindennapjaink része, és az, ami pár évvel ezelőtt talán elképzelhetetlen lett volna, mára természetessé vált. Legyen szó az egészségünkről, munkáról vagy tanulásról, esetleg a szabadidőnkről, az innovációk folyamatosan forradalmasítják az életünket. Tudta, hogy építettek iskolát 3D-nyomtatóval? Vagy azt, hogy a mesterséges intelligencia hogyan segítheti az oktatók munkáját? És ez még csak a kezdet: jöjjön néhány techsztori napjainkból, amiből láthatjuk, hogy mi mindenre képes a tudomány.
Habár manapság egyre elterjedtebb a felhőtechnológia alkalmazása a cégek és vállalkozások körében, még mindig sokan idegenkednek tőle. Összeszedtük, mire érdemes figyelni, miért érdemes mégis a felhőt választani, és milyen megoldások elérhetők manapság.
A Premier League-ben a topcsapatok mellett nemigen rúghatnak labdába mások, de vannak kisebb klubok, amelyektől az óriásoknak is érdemes lenne tanulniuk. Szerzőnk, Borbély Imre tanulmányában arra jutott, hogy a pénz nem minden, lehetőségeikhez képest a leggazdagabb csapatok sportszakmai munkája sok kívánnivalót hagy maga után.
Képzeljenek el egy olyan kórházat, ahol az ápolók és az orvosok munkáját digitális csodaeszközök segítik, és ahol még arra is odafigyelnek, hogy a betegek jókedvűek legyenek. Nálunk az ilyen kórház még a jövő, Tajvanon azonban a jelen.
A hardver gyártásához és a szoftver üzemeltetéséhez biztosítani kell a szükséges nyersanyagokat, energiát és a megfelelő szaktudást. Újabb válaszcikk Bojár Gábor informatikai forradalomról szóló vitaindítójára.
A jelenlegihez hasonló paradigmaváltásoknak fontos jellemzője, hogy a kortárs kutatók általában nem jól ítélik meg tudományuk jövőjét. Újabb hozzászólás Bojár Gábor vitaindítójához.
A szuperintelligencia, ha lesz benne ember, ha nem lesz, totális ellenőrzést jelent – állítja a neves szociológus, aki Bojár Gábor vitaindító írására reagál.
Évszázadokon átívelő facebookozással és vadonatúj történelemszemlélettel kecsegtet az Európai Időgép nevű vállalkozás.
A moszkvai térfigyelő kamerák hálózata – többek között – a városi lakóhelyek 95 százalékára rálát. A rendszerhez most arcfelismerést adnak hozzá, amely nem is csak a személyazonosság meghatározására képes.
A big data és a mesterséges intelligencia lassan olyanná válnak, mint anno a 3D-s tévé volt: mindenki hallott róla, de csak kevesen élnek vele. Pedig a zsákutcába jutott televíziós technológiánál jóval ígéretesebbek a big datára alapuló megoldások.
A big data által nyújtott lehetőségek állnak a szorító egyik sarkában, személyes adataink biztonsága és jelenlegi szakmák bizonytalan jövője pedig a másikban. A TED előadói szerint nagy csaták várhatók, de a döntés a mi kezünkben van.